Zázračná kurkuma – jaké účinky má toto krásně zbarvené koření?

Koření v kuchyni používáme všichni, málokdo však zná některé léčivé účinky mnoha druhů koření, které se běžně využívají. Jaké léčivé účinky má kurkuma?

Zázračná kurkuma – jaké účinky má toto krásně zbarvené koření?

Kurkumu asi netřeba dlouze představovat, díky její krásně syté barvě ji znají všichni. Málokdo však tuší, jaký zázrak vlastně doma v kuchyni používá. Toto koření se již po tisíce let využívá především v indickém lidovém léčitelství, jako bylinka, která umí pomoci s řadou zdravotních problémů. V potravinářství se pak hodně využívá jako barvivo látka, která v sobě právě tyto cenné látky ukrývá. Kurkumin má totiž protizánětlivé účinky a je také účinným antioxidantem. Proč byste měli kurkumu využívat pravidelně?

pexels-photo-4134514

Koření, které se vyplatí používat

V první řadě je potřeba říct, že pokud chcete, aby byly léčivé účinky co možná nejsilnější, je potřeba užívat koření dlouhodobě. Naštěstí jde o koření s výraznou barvou, nikoliv chutí. Kurkuma Nakliceno.cz je vhodná také do jídel, které podáváme dětem, takže s ní nemusíte šetřit. Pokud vám však úplně nesedne, dá se užívat i v tabletách. Pořád je to bylinka, která se zpracovává i jinak, než jen jako kořenící přípravek. Jediná špetka vám ale krásně obarví jídlo a udělá z něj zdravý pokrm, který pomáhá léčit. Toto koření se pak hodí do všech jídel, sladkých i slaných. Může se přidávat jak do polévek, omáček, kaší nebo do luštěninových jídel, skvěle se hodí i k masovým pokrmům. Stejně tak dodá barvu dezertům nebo jiným sladkým jídlům.

pexels-photo-6460877

Pro krásu i zdraví

Kurkumin je nejúčinnější látkou, kterou kurkuma obsahuje, má protizánětlivé účinky, takže pomáhá tělu bojovat s nemocí a je i silným antioxidantem, takže napomáhá očistě těla a podporuje vylučování škodlivin z těla ven. Má blahodárné účinky na kardiovaskulární systém, pomáhá snižovat krevní tlak i hladinu cholesterolu v krvi. Výhodou je také to, že pokud se přidá do jídla, zabíjí v něm případné parazity, mikroby a organismy, pokud se v něm nacházejí.

Pravidelnou konzumací kurkumy si můžete vylepšit také vzhled pokožky, napomáhá bojovat s kožními vyrážkami, pupínky i akné. Pokud vám doma ve spíži pořád ještě chybí, určitě to napravte.

You Might Also Like