Proč má Chorvatsko reality na prodej v takovém množství


Asi není nikoho, kdo by nesnil o bydlení u moře. To platí zvláště o nás Češích, neboť jsme vnitrozemským státem. Naštěstí se nám tento sen může poměrně snadno splnit. Ono totiž například oblíbené Chorvatsko reality na prodej má, a to především právě ty přímořské, v mnohem větším množství, než bychom si mohli myslet.

To však přináší otázku, proč tyto domy lidé houfně prodávají. Přeci jen, pokud by bydlení u moře bylo tak skvělé, jak nám ukazují například ve filmech, nebylo by pro ne lepší, aby si jej nechali? Nebo, když už jej prodávají, za něj chtěli vyšší částku?

koupě nového domu

Faktem však je, že tento trend má své socioekonomické důvody, a ty je nutné respektovat. Tím hlavním je dostupnost zaměstnání. Ačkoliv se nám to jako turistům příliš nezdá, faktem je, že právě tyto oblasti neposkytují mnoho pracovních příležitostí, zvláště mimo sezónu. Není tak divu, že se mladí lidé často stěhují do větších měst, kde najdou mnohem lepší uplatnění.

Na místě tedy zůstávají především staří lidé, kteří již nemají dostatek sil na to, aby se o svůj dům starali. Ten pak podle toho také často vypadá. Nejlepším řešením je tedy pro ně nabídnout jej k prodeji, a to za takovou cenu, aby se téměř určitě prodal.

výhled z okna na moře

Měli bychom tedy této příležitosti využít? Záleží na okolnostech. V první řadě je nutné si uvědomit, že budeme mít stejné, ne-li větší problémy najít v těchto lokalitách zaměstnání jako místní. A pokud seženeme práci ve větším městě, čeká nás denně i několikahodinové dojíždění. Také dostupnost například lékařské péče, ale i obchodů nabízejících víc než jen základní potraviny, je zde mizivá. To může způsobovat problémy, zvláště pokud trpíme chronickými zdravotními obtížemi. Pokud se nám něco stane, bude trvat déle, než se k nám dostane pomoc.

Rozhodně to tedy není taková selanka, jak by se mohlo zdát. Proto bychom si vždy měli dobře rozmyslet, zda nám to skutečně za to stojí.

You Might Also Like