Jak mít doma pořádek, i když máme málo času

Není vždy jednoduché udržet pořádek v domě či bytě. Bývá tomu tak ze dvou hlavních důvodů. Buď jsme doma hodně, takže vlastně neustále vytváříme nepořádek, nebo jsme naopak doma velmi málo a nezbývá nám tak čas na úklid. U prvního případu si nejspíš říkáte, že pokud je člověk hodně doma, má také dost času na úklid. Může tomu tak být. Ovšem častější je situace, kdy doma například zůstává matka s jedním či více dětmi a ty sami o sobě zaberou notnou dávku času. Každá máma na mateřské tuhle situaci velmi dobře zná. Po vyčerpávajícím dnu s dětmi, kdy obstaráváte naprosto vše od jídla po samotnou péči o děti vás většinou ještě večer čeká úklid všeho, co zůstalo v obytném prostoru po rozpustilém dovádění malých ratolestí.čistící prostředky
V druhém případě se často stává to, že člověk, který je velmi časově vytížen opravdu doma jen přespává. Může tomu tak být například kvůli velké pracovní vytíženosti. Samozřejmě někdy také nastane volno, ale to se nikomu nechce trávit zrovna uklízením, to je pochopitelné. V takovém případě se často doma kumuluje nepořádek v podobě neumytého nádobí a jiných věcí, které použijeme za ten krátký čas, kdy jsme zrovna doma a už nám nezbývá čas na úklid.
Každá věc ať má své místo
V obou případech může pomoci jednoduchý postup, kterým je jasné určení toho, kam co patří. Samozřejmostí potom musí být také to, že se na dané místo věci opravdu vždy po použití uklidí a tím se velmi zmenšuje prostor pro nepořádek.
Čistý prostor bez zbytečností
Spolehlivě funguje také zbavit domácnost zbytečných věcí, které se nepoužívají a jen se na ně práší. Je jasné, že některé předměty plní jen funkci estetickou, ale je třeba se zamyslet nad tím, jestli takových předmětů nemáme doma příliš. Prostor se pak mnohem hůře uklízí a celkově působí chaoticky.žena s mopem a přípravkem na čištění
Věci, které nepoužíváme, vyhodit
Někdy skladujeme věci, které opravdu nikdo nepoužil velmi dlouho. Může to být z nostalgie, nebo jsem je zkrátka někam uklidily a už se na ně zapomnělo. Já osobně vyhazuji věci, které jsem nepoužila víc jak rok. Vytvořím tak místo pro věci nové nebo místo na uskladnění něčeho jiného.
Úklidová firma nebo paní na úklid
Ať už jste maminkou na mateřské s více dětmi, nebo velmi pracovně zaneprázdněnou osobou, vždy můžete úklid vašeho domu či bytu svěřit někomu, jako je úklid domácnosti Praha. Potom se už nemusíte po náročném dnu v práci či s dětmi trápit ještě uklízením. Můžete si tak podle libosti užít váš volný čas bez nepořádku.

You Might Also Like