Nechte moje data být

Na veřejnou síť se připojí zkrátka každý, alespoň někdy ve svém životě. A je jedno kde, důležité je však to, abychom skutečně věděli, že daná síť náleží danému místu, tedy že se za ni nikdo nevydává za účelem vylákat z vašeho chytrého zařízení nějaké ty informace navíc, nebo například data. Co ale dělat, pokud není nazbyt a na veřejnou síť se zkrátka připojit musíme?
prostor v galaxii 

1)     Nepovolujte automatické přihlašování

Pokud se budete chtít připojit na nějakou síť, určitě si tak nechte možnost vykonávat takové privilegium ručně, to znamená zamezte jakémukoliv automatickému připojování k čemukoliv známému či neznámému (alespoň vnitřně). Není ani tak důležité, státi se paranoikem a sledovat se skepticismem každou veřejnou síť, určitě je však dobré mít nějakou tu záchranu a alespoň omezit riziko, že by se váš chytrý telefon připojil někam, kde k tomu od vás neměl pokynu.
 

2)     Vymazávejte staré nepotřebné sítě

Není nic jednoduššího, než si prostě zajít do nastavení sítí počítače nebo chytrého telefonu a prostě a jednoduše si vymazat všechny ty sítě, na které se kdy člověk nedopatřením nebo úmyslně připojil. Taková data totiž mohou sloužit nejrůznějším podvratným živlům, kteří by rádi napodobili typ a název takové sítě, na kterou by se poté váš telefon automaticky (nechtě) připojil a vznikla by tak prekérní situace, kdy by vám klidně mohly uniknout všechna data k nějaké 3 osobě
 inteligentní domácnost

3)     Nepovolte sdílení

Pokud se připojíte na nějakou tu síť, je to vlastně spojení vašich zařízení. Každé takové spojení může však mít limity v tom, jak moc to připojení bude a do jaké míry hlavně. Pokud tedy máme tu možnost, zaškrtněme radši, aby sdílení zařízení nebylo možné = tedy váš přístroj bude alespoň takto jednoduše skryt před zraky jiných.
 
Pokud ale někdo v této době něco chce, stačí mít pár dovedností a nemusí jít o žádného génia. Zkrátka, kdo hledá, ten najde. Ale to neznamená, že byste museli ve strachu pálit všechna vaše zařízení.

You Might Also Like