Výdrž notebooků

Jen tak letem světem se podíváme na výdrž notebooků. Připomenu vám co vám „sežere“ nejvíce energie a jak ušetřit, a nakonec vám představím novinku, o které se nyní dost mluví. Totiž notebook se super dlouhou výdrží.
Výdrž stroje závisítedy především na baterii. Zde je jednoduché řídit se pravidlem, čím více článků, tím delší výdrž. Výrobce vám ve velké většině případů udá výdrž při lehkém, nebo středním zatížení, takže to trochu plete, ale jinak se většinou „trefí“. Dnešní notebooky nemají problém vydržet tři hodiny střední zátěže, některé i více. A samozřejmě, že některé méně. Je to samozřejmě dáno i typem baterie. Pokud vám výrobce někam napíše osmihodinovou výdrž, dneska skoro již standard, zřejmě nelže, ale při hraní hry to jistě nebude.
pc a sešit
Tím se ihned dostávám ke druhému slíbenému bodu. Totiž co vám „sežere“ nejvíce energie z vaší baterie. Tak jako první je to pochopitelně jas displeje. Dále je to přehrávání DVD z mechaniky a nakonec zatížení procesoru. A pokud potřebujete internet, tak připojení k síti. To jsou největší žrouti mimo dalších, drobných. Dalším aspektem je činnost, tedy pokud píšete text, nebo koukáte na film, nebo hrajete hry. Ty spolknou nejvíce a nejméně spolknou kancelářské aplikace.
Z výše uvedeného již snadno zjistíte, jak šetřit energii, aby notes šlapal co nejdéle. K tomu bych ještě dodal, že dnes má každý notebook možnost nastavení spotřeby energie. Jsou to již předem postavené programy, které vám, aniž vás to bude otravovat, pomohou nějakou tu energii ušetřit.
studenti na pohovce
Na závěr bych jen struně představil nenovější „hitovku“, totiž notebook Microfotu a Qualcommu, který vydrží údajně až dvacet hodin provozu. Běží na procesorech s architekturou ARM. Někde se dokonce uvádí výdrž až 22 hodin přehrávání videí. Notebooky mají název NovoGo a Envy x2. Prodávat je bude ASUS a HP. Zda jsou údaje nadsazeny nebo ne, prověří až sami zákazníci. Sám jsem zvědav, jak jej budou hodnotit. 

You Might Also Like