Proteinový doplněk v prášku


Protein
Proteiny jsou nezbytnou složkou každé buňky, kterou máme v těle. Mají v těle různé funkce, zejména přispívají k růstu svalové hmoty a zachování svalů, také k normálnímu stavu kostí. Protein najdeme samozřejmě v různých potravinách (kuřecí prsa, vejce, mandle, červená čočka, bílý nízkotučný jogurt, ořechy, semena, luštěniny, ryby, drůbež a další). Nicméně většinou nejsme schopni dodat do těla tolik proteinu, který potřebujeme jen z jídla, proto existuje možnost doplnění proteinu z prášku a jiných zdrojů.
černoch ve fitku.jpg
 
Proteinové práškové doplňky
Výbornou alternativou, jak doplnit potřebné množství proteinu denně je použít proteinový doplněk v prášku. Velkou výhodou je, že takový doplněk může být naprosto bez chuti a vůně, což je skvělé, protože si můžete přidat protein dle dávkování kamkoliv (do polévek, omáček, zdravých koktejlů). Pak samozřejmě existují i varianty, které jsou nějak ochucené (vanilka, čokoláda). Dávkování takového potravinového doplňku je různé, většinou to je až 4 polévkové lžíce. Pokud je bez chuti, tak můžete opravdu přidat kamkoliv. Jestli si vyberete ochucenou variantu, tak je dobré si takový drink připravit s vodou nebo mlékem. S mlékem je to lahodná forma, navíc si do toho můžete přidat třeba i banán nebo jiné ovoce. Není vůbec špatné přidávat si proteinový prášek například i do jogurtu, lahodná a zdravá svačinka.
vysypaná mouka.jpg 
Určitě víte, že pokud chodíte na cvičení, tak je dobré také užívat protein nebo proteinové tyčinky, vždy po cvičení se to doporučuje a je to dobře. Ne každý má proteinové tyčinky rád, protože jsou tam ještě další přísady, které třeba nechce jíst. Tato varianta proteinového prášku je skvělá možnost, jak opravdu zvýšit příjem proteinu, jak je potřeba. Neváhejte tedy takovou možnost využít, stojí to za to. Cena za takový přípravek není zrovna malá, většinou se pohybuje od 800 Kč výše, ale balení vydrží na zhruba měsíc. Tedy určitě svoje peníze investujte. Samozřejmě je důležité dodržovat vyváženou a pestrou stravu. Žádné potravinové doplňky nemohou nahradit pestrou stravu.

You Might Also Like