Je bezpečné ovládat účet přes internet?


Moderní doba si žádá moderní cesty všeho možného. Kromě toho, že si pohodlně můžeme v této době půjčit prakticky na cokoli a během pár minut, můžeme přes internet dělat nákupy elektroniky, dovolených, ale i jídla. Je však toto všechno bezpečné? Je bezpečné spravovat účet přes internet? Pokud si chcete někde půjčit peníze, vždy zvažte, zda je to nutné, půjčte si tam, kde je to pro vás vhodné a také, kde je to bezpečné.

Internetové bankovnictví ve světě běží v různých podobách již od osmdesátých let minulého století a po velkém rozvoji ke konci tisicíletí je v této době velmi snadné ovládat účty právě přes internet.
zámek na mapě.jpg

Jak je ale zabezpečeno to, že vaše finance lze ovládat právě pomocí internetu bez fyzické přítomnosti v bance?

Zabezpečení v jednotlivých bankách se liší, ovšem zpravidla se naše velmi citlivá data přenáší přes šifrované spojení SSL. Dále je zabezpečeno autentizací klienta banky přes použití uživatelského jména v kombinaci s heslem. Toto heslo se dá prakticky libovolně měnit. Ovšem to neplatí pro uživatelské jméno, i když existují banky, kde si i toto uživatelské jméno můžete v této době nastavit sami. Pak už je samozřejmě neměnné a vždy musí být unikátní.

Některé banky také užívají pro autorizaci zákazníka také autentizační kalkulátor, který používá šifrovací algoritmy bez přímého napojení na zákazníkův počítač. Což znamená, že při přístupu se generuje originální heslo pro stup do systému bankovnictví.
certifickát muže.jpg

Jako třetí variantu některé banky využívají právě uživatelský certifikát, který identifikuje klienta pro příslušný server, což umožňuje komunikaci mezi těmto subjekty pomocí přenosu šifrovaných dat. Tento klíč je vždy spojen s počítačem daného uživatele.

Jak je vidět, cest k ochraněúčtů, peněz a osobních údajůje mnoho. Neníproto v dnešnídoběnutnéutíkat s každým požadavkem na platbu do banky a vše můžete vyřídit z pohodlídomova a tím ušetřit spoustu času. Aťužbudete platit zbožíči splátky úvěru, vše lze vyřídit z domu.

You Might Also Like