Odpočinek, skvělá kuchyně i výlety na jižní Moravě


Jižní Morava je známá svojí pohostinností k přijíždějícím hostům. Ať už se jedná o domácí, nebo zahraniční klientelu, vždy je srdečně vítána a dostává se jí zde perfektních služeb od ubytování, až po nabídku kulturního, nebo sportovního vyžití. Kvalitní zázemí pro váš odpočinek i zábavu nabízí hotely v Mikulově, městě s historickými skvosty, jako je zámek, tyčící se na skále, barokní synagoga, nebo velký hřbitov s náhrobky moravských rabínů a nejbohatších příslušníků mikulovských rodin. Nesmíme zapomenout ani na víno a vinice, které se táhnou po vrstevnicích okrajů Pavlovských vrchů, kde se město rozkládá.
Žena s batohem na zádech držící za ruku muže, jdoucí městem
Letošní úroda, až na výjimky byla sklizena a odpočívá v sudech, aby již za nedlouho mohli první nedočkavci ochutnat Svatomartinské mladé víno. Koneckonců o tomto lahodném moku se můžete dozvědět mnoho zajímavého, pokud navštívíte zdejší vinařské muzeum, jehož expozice je umístěna na zmiňovaném zámku. Nezapomeňte vystoupat na dominantní vápencový Svatý kopeček, který je již více než sedmdesát let vyhlášen přírodní rezervací a kde od poloviny sedmnáctého století začaly růst církevní stavby v podobě kaplí zasvěcených sv. Barboře, Rosálii, Šebestiánovi a nalezneme zde i kapli Božího hrobu. Odměnou za poměrně náročný výstup vám bude nádherný výhled do okolní krajiny.
Detail hotelové kuchyně-kuchař dávající jídlo na talíře
Pokud budete mít zájem “odskočit si k sousedům”, není nic jednoduššího než se vydat do Rakouska na kole po dobře udržovaných cyklostezkách, nebo využít nabídky zdejšího hotelu, který své hosty v rámci adventního pobytového balíčku zve na jednodenní výlet do vánočně vyzdobené Vídně. Možností, jak strávit příjemné dny v krásném a klidném prostředí je skutečně mnoho. Ať už zde chcete využít perfektní wellness služby, zažít příjemné večery u vína a dobrého jídla ve zdejších sklepích, nebo cestovat po okolí, vše je na dosah.

You Might Also Like