Objevte bílý chrám a jiné krásy severního Thajska


Tento velmi oblíbený stát se nachází v Asii. Hlavním městem je Bangkok. Stát patří mezi jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů světa.

Je zde opravdu velmi tropické počasí a teploty se mnohdy pohybují mezi 30 – 36°C.

Náboženství je převážně tvořeno buddhismem, ale objevuje se i islám.

Dříve zažívalo Thajsko vysoký ekonomický růst a dnes patří mezi rozvojové země. Vyváží se mnoho rýže a dalších různých produktů.

Co se týká turismu, převládá zde sexuální turistika. Mezi nejnavštěvovanější města patří například Bangkok, Pattaya či provincie Krabi.

Zajímavostí je, že urážení krále se trestá vězením a tresty se počítají podle toho, kolik urážek bylo řečeno.

Společně se nyní podíváme na místa, která byste určitě při návštěvě Thajska neměli vynechat.

thajsko

Wat Arun (Bílý chrám)

Jedná se o buddhistický chrám, který je ročně navštěvován mnohými turisty. Existuje asi

od 17. století. Je velmi krásný a patří mezi jednu z největších pých Thajska.

Phi Phi

Ostrov přitahuje pozornost díky filmu The Beach, z roku 2000. Může se pyšnit nádhernými plážemi a průzračnou vodou. Určitě se zde vyplatí výlet tomu, kdo rád šnorchluje a potápí se. Na ostrově ale nejsou hotely, takže si můžete užít noc pod širákem při sledování hvězd.

umění

Grand Palace

Je komplex staveb, konkrétně v Bangkoku. Jedná se o velmi oblíbený palác, který má překrásný dvůr a jeho stavba začala už v roce 1782. Pokud budete mít cestu do Thajska, určitě neváhejte tento palác navštívit.

Chatuchak Weekend Market

Trh je největším trhem státu. Má více než 8 000 stánků. Prodává se zde až devět druhů zboží, ať už jedná o rostliny, zvířata či potraviny. Je otevřen od roku 1942. Je otevřen po celý den

 a můžete si v něm najít také místo pro odpočinek.

tsunami

Patong

Pláž je velmi oblíbená hlavně u zahraničních turistů. Převážně ji navštěvují hlavně Evropané. Je známá hlavně pro svůj noční život. Je zde i mnoho hotelů, kde se můžete ubytovat. 

You Might Also Like