Na cestách pod stanem

Také se jako většina Čechů těšíte na léto, až konečně budete moci vyrazit na týden vytoužené a zasloužené dovolené. Nebaví vás ale celodenní válení se na pláži u vody a jen takové nic nedělání. Pokud jste typ akčního člověka a chcete si užít dovolenou aktivně a třeba také poznat co nejvíce míst, zkuste při plánování letošní dovolené změnit zaběhlé zvyklosti a místo hotelu vyrazte pod stan.
vaření na ohni

Výhody dovolené pod stanem

Kromě toho, že jistě na spaní pod stanem máme všichni krásné a nostalgické vzpomínky z mládí, má spaní pod stanem prostě něco do sebe a je to rozhodně velká romantika. Když se rozhodnete, že strávíte letošní léto pod stanem, zažijete velké dobrodružství a také můžete projet daleko více míst. Můžete každou noc spát někde jinde, protože v kempu se vždycky nějaké to místo pro stan najde a kempy najdete na každém rohu jak u nás tak v zahraničí. Nezaskočí vás žádné nepříjemnosti s rezervací pokojů a budete se moci ubytovat, kdy chcete a odjet také tak. Navíc kempy jsou v dnešní době velmi dobře zařízené a tak vám i ve stanu nebude nic chybět. V kempu si dobijete obilní telefon, samozřejmostí jsou sprchy a WC, k dispozici v kuchyňkách bývají rychlovarné konvice, mikrovlnky, i vařiče a hrnce, pokud si budete chtít uvařit třeba buřtgulášek k večeři.  A že vás bolí záda a na zemi se nevyspíte? Tak to není žádný problém, přibalte si ke spacáku ještě karimatku nebo nafukovací matraci a budete spát jako v bavlnce. Stanovat můžete i s dětmi, každého věku a věřte, že děti z toho budou nadšené. Sami si vzpomeňte, jak rádi jste vy v dětství stanovali. Večer si u stanu nezapomeňte opéct špekáček na ohni, to ke stanování prostě patří.
slunce nad mořem

Se stanem k moři

Dovolenou pod stanem nemusíte strávit jen u nás v České republice, i když krásných míst i s kvalitními kempy tu máme. Vycestujte klidně i do zahraničí, třeba k moři a stan nezapomeňte doma. Na ubytování nejen ušetříte, ale navíc nebudete vázáni na jedno místo a můžete projet i půl Chorvatska. Chorvatsko patří stále ke stálici a jedničce co se týče destinace vhodné k letní dovolené pro nás Čechy. Ale projet si můžete i jiné krásné země, které máme, co by kamenem dohodil.  Kempy u moře jsou velmi dobře vybavené a někteří turisté takto stráví i půl léta. Jediné na co se musíte připravit při spaní pod stanem u moře, je hmyz. Ten oni mají jiný a bohužel často trošku větší a otravnější. Když ale přežijete cikády a pavouky zažijete báječnou dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete. Cestování se stanem je kouzelné, k dokonalosti je ovšem vždy potřeba hlavně dobré počasí, což zrovna u moře může být trošku nevyzpytatelné. Pokud ale máte dobrý a naimpregnovaný stan, ani počasí vás nerozháže.

You Might Also Like