Ratan, nejlepší přítel člověka a tropického pralesa


Ratanový nábytek, ať už je umístěn kdekoliv, pomáhá navodit atmosféru pohody a vyhnout se otřepaným stereotypům.  Ratanový nábytek dodává vašemu interiéru jedinečnou atmosféru. Je nanejvýše vhodný na venkovní, i vnitřní použití. Jednotlivé kusy ratanového nábytku nejrůznějšího sortimentu můžete vhodně kombinovat a ladit do shodných barev.

Pro interiéry jsou nejvíce esteticky i cenově výhodné takzvané ratanové komplety.

Ratanové komplety jsou dodávány v rozličných designérových variantách a barevných odstínech. Nabízejí pouze elegantní a originální řešení použití v interiérových prostorách.

Jako příklad můžeme uvést tyto sestavy:

·         luxusní sedací souprava z ratanu
·         vybavení ložnice
·         jídelní ratanová souprava
·         sestava do zimní zahrady

Ratanový nábytek má výborné a specifické schopnosti interiér zútulnit a rozehřát, navodit poklidnou atmosféru a zdůraznit útulnost celé domácnosti. Ratanové komplety mohou být vyrobeny buď z loupaného tyčového ratanu, nebo mají dřevěnou či kovovou konstrukci. Konstrukce je potom vypletena ratanem, nebo kůrou z ratanu. Ratan bývá nejčastěji v barevných variacích světlá, nebo tmavý med.

U některých typů ratanových souprav je možné je mořit do rozličných barevných odstínů. Ratan se výborně hodí pro výrobu nejrozličnějších bytových doplňků. Dodává vaší domácnosti eleganci, pohodlí a originalitu. Ve chvílích, kdy se budete cítit příjemně, uvolněně a šťastně si uvědomíte, že vše toto vám vyjeví právě ratan.  

Neloupaný ratan

Přírodní ratan, který není zbaven kůry a je takto chráněný proti povětrnostním vlivům. Tento typ ratanu není mořený a jeho barva zůstává pouze přírodní. Je lakovaný bezbarvým lakem. Používá se k výrobě zahradního nábytku, kdy se nejlépe vyjímá na letních zahrádkách, balkonech, terasách a zimních zahradách.

You Might Also Like