Dejte stop cigaretám, nebo jejich množství

Kouření je opravdu nehezký zlozvyk. A nejen zlozvyk, ale také obrovská závislost. Co se s dobou nezměnilo je to, že je pořád ještě legální a povoleno, ovšem to, kde si dnes můžete zapálit cigaretu se už do značné míry omezilo. A z jakého důvodu? Aby kuřáci začali kouřit méně.
Pokud taky patříte mezi příznivce cigaret, není na místě vám tady kázat o jejich škodlivosti a dopadu na vaše zdraví. Všechno víte, vše je vám známo.Najdou se ale i takoví kuřáci, kteří kouřit nechtějí, nebo by měli zájem kouřit méně. A přece jenom… tak snadné to není.
zapálená cigareta

Když zabráníte chuti, zabráníte i cigaretě

Většinu kuřáků vyláká na „čerstvý vzduch“ samotná chuť na danou cigaretu. Ty, můžete do určité míry zabránit, jen tomu musíte pomoci. Jestli na to chcete jít pomalu, zkuste si pro začátek pokaždé, jak dostanete chuť na cigaretu umýt zuby zubní pastou. Vaše chuť v puse se vám na nějaký čas zneutralizuje. Samozřejmě to není žádný lék na všechno, musíte tomu pomoci postupně. Pořiďte si spreje a náplasti, které seženete v každé lékárně a potlačte svou chuť a potřebu kouřit i tímto způsobem. Věřte, že vám to pomůže.
cigareta v popelníku

Kde se vlastně váš zlozvyk vzal?

Jestli máte zájem kouření omezit, nebo zcela přestat, přijďte tomu na kloub od začátku. Kde se vzala vaše závislost a chtíč být kuřákem? Třeba to bylo někde na párty s kamarády, kdy jste poprvé zkusili něco, co vám bylo neznámé. Nebo se s příchodem vašeho zaměstnání navalil do vašeho života stres, kterému jste se chtěli nějak vyhnout, nebo ho něčím zahnat. Často se stává, že jeden z partnerů kouří a ten druhý se k němu časem tak nějak připojí.
Popřemýšlejte nad tím, kde přišel ten podnět k tomu, abyste začali kouřit a jestli to půjde, zaměřte se na tuto skutečnost.Jednou jste přece vedli život bez cigaret a ten byl zcela jistě mnohem hodnotnější, bohatší a méně závislý, než takový jaký vedete právě teď.
Rada na závěr:Pomoct přestat kouřit vám nejvíce pomůže vaše vůle, ale třeba i pomocná ruka odborníka. Nebraňte se myšlence, zkusit začít žít lepší život.

You Might Also Like