Domácí pekárny

 Domácí pekárny jsou více populárnější a nechybí pomalu v žádné domácnosti. Není nad to, udělat si vlastní pečivo, u kterého víte, co v něm přesně je. Pokud vám kupované pečivo nevyhovuje a nechcete řešit otázku, zda je pouze obarvený nebo opravdu tmavý bez éček, tak domácí pekárna je pro vás jako ušitá. Kdykoliv si můžete udělat čerstvý chléb bez nutnosti ranních návštěv obchodů. Velkou výhodou je i to, že pečivo vyjde poměrně levněji, než kdybyste jej koupili.
pecen chleba
Vhodná je i v případě, že pečivo užíváte jednou za čas. Některé domácí pekárny dokážou udělat i vlastní domácí marmeládu, jogurty i zavařeniny. Spousty modelů umožňují í pečení masa. Všechny činnosti pekárna zvládne sama, jako je hnětení, hlídáním bochníku, než vykyne atd.
Všechny pekárny za různé ceny mají vždy co nabídnout. Ovšem některé mají míň funkcí a programů. Poté záleží na vás, které programy byste chtěli využívat.
·         Pečení chleba – Základní program pro různé druhy chleba. Mezi nejznámější patří celozrnný a bezlepkový. Jsou programy i pro pečení baget a sladkého pečiva. Dá se užít i program rychlého pečení.
·         Příprava těsta – Tato funkce zvládne hnětení a kynutí těsta.
·         Džemy a marmelády – Pekárna směs rovnoměrně zahřívá a promíchává.
·         Samostatné pečení – Vhodná na přípravu sekané nebo kuřete. Je to funkce bez hnětení a kynutí.
nakrájený chléb
Funkce vám celý proces usnadní, nabízí více možností a můžete si ho přizpůsobit podle sebe. Nejzákladnější funkce, kterou vám každá pekárna nabízí, je časovač. Ten vám umožní, aby se pečení zapnulo přes noc a vy budete mít po ránu čerstvý chléb. Důležitá funkce, která přijde vhod, je pokračování v pečení. Pokud pečete, když nejste doma nebo přes tu noc a vypadne elektřina, tak pekárna naváže, při nahození elektřiny, tam kde přestala. Jinak by se suroviny mohli rovnou vyhodit.
Pokud se jedná o výbavu vaší pekárny, tak některé pekárny mají v originálním balení jednu formu navíc třeba jiného tvaru. Mívají ještě odměrky na snaží nasypaní ingrediencí.
 

You Might Also Like