Jak si vybrat mobilní telefon?

V posledních letech se tato technologie skutečně uchytila. A tak současný trh nabízí široký výběr chytrých mobilních telefonů. Tak rozsáhlý, že se v záplavě nejrozlišnějších funkcí a parametrů můžete lehce ztratit.
 jablko a mobil
1.       Ujasněte si, co od telefonu očekáváte
 
Potřebujete telefon s velkou obrazovkou, malým displejem, nebo fyzickou klávesnicí? Možná hledáte telefon s výborným foťákem, možná jen chcete kompaktní komunikátor do kapsy. Právě tyto parametry budou do značné míry udávat celý následující proces výběru. Investujte svůj čas a sepište si na papír vytoužené parametry.
 mobil na dokumentech
2.       Cenové rozmezí
 
Určete vaše finanční možnosti s ohledem na koupi telefonu. iPhone jsou obvykle dražší než jejich protějšky s Androidem. Mezi výrobci telefonů jsou Apple a Samsung typicky ti nejdražší. LG, Motorola, Huawei a další čínští bratři mají tendenci produkovat telefony nižší cenové kategorie.
 
Nenechte se však zmást důmyslným marketingem. I s nižším rozpočtem se dá vybrat solidní telefon. Low-endové smartphony jsou dnes dostupné už od pár tisíc. Doporučuji si vždy před zakoupením přečíst recenze reálných uživatelů.
 
3.       Vyberte si operační systém telefonu
 
V podstatě existují čtyři rozšířené typy operačních systémů mobilních telefonů: Android, iOS, Blackberry a Windows. Windows i Blackberry jsou spíše na ústupu, vývojáří od nich upouštějí. Proto zmiňuji jen dva velikány: Android a iOS.
 
Apple iPhone funguje na operačním systému iO – pokud vlastníte další zařízení Apple, bude pro vás tento operační systém pravděpodobně nejvýhodnější. Telefony s iOS jsou obecně méně přizpůsobitelné než Android. Mají však tendenci být uživatelsky přívětivější a vychází na ně nejoblíbenější aplikace přednostně. Nepochybně také vynikají v zabezpečení a inovaci.
 
Po zkušenostech s oběma systémy mohu doporučit Apple. Přiznávám však, že každá mince má dvě strany.

You Might Also Like