Kam za vánočními trhy v Česku?

Vánoční trhy a jarmark jsou již naprostou tradicí, která k adventnímu času prostě neodmyslitelně patří. Uprostřed náměstí se nachází překrásně nazdobený stromeček, okolo kterého se ze všech stran rozprostírají stánky, které vám něco nabízí. Všude voní vánoční punč, cukroví, zabíjačkové lahůdky, grilované sýry a mnoho dalšího. Na každém rohu si můžete koupit krásné svíčky, baňky s ručními nápisy, můžete se nechat ukovat podkovu od pravého kováře. Takové vánoční trhy jsou u nás opravdu zážitkem. Projdete si stánky, potkáte spoustu lidí, ozývá se zvuk koled, všichni jsou veselí a panuje dobrá nálada. Kam a kdy se za vánočním jarmarkem vydat?

svíčka

Praha

Naše hlavní město má samozřejmě jeden z nejkrásnějších jarmarků. Výzdoba je velice okouzlující, všechno krásně svítí a bliká. Nachází se zde spousta stánků, které můžete obhlédnout, nebo u kterých můžete něco ochutnat. Jako každý rok zde naleznete výrobky ze dřeva, keramiku či výrobky tradičních řemesel. Na pražské vánoční trhy se sjíždějí turisté z celého světa. Letos si je můžete vychutnat již od 20. listopadu a budou trvat až do 24. prosince.

sníh

Brno

I zde se stromeček rozsvítí právě dne 24. listopadu, od této doby začnou také vánoční trhy. Brněnský jarmark se rozprostírá na čtyřech náměstích. Nabízí všechny vůně a chutě Vánoc. S vánočními trhy je spojený také bohatý hudební program. Naleznete zde také spoustu stánků nabízejících různé zboží, jako třeba tradiční řemeslné dárky. Rovněž zde bude také zimní bar, dřevěný betlém, Ježíškova pošta a zoo koutek.

betlém

Ostrava

V Ostravě se budou konat vánoční trhy až od 25. listopadu a budou trvat do 23. prosince. Ty největší a nejlepší akce se konají na Masarykově a Jiráskově náměstí. Opět se můžete těšit na velkou spoustu stánků se zajímavým zbožím – ochutnejte ostravský vánoční punč, medovinu, trdelníky či slaďoučké voňavé cukroví. Pokochejte se vánočním zbožím, hračkami pro děti i potravinami. Rovněž bude vše doplněno také zábavným kulturním programem.

You Might Also Like