MORINGA

Pro ty, kdo tento výraz nikdy neslyšeli, moringa olejodárná je strom, který pochází z podhůří Himalájí, rostlina dosahuje výšky až 12 metrů a šířky až 30 centimetrů, její květy jsou menší, bílé a příjemně voní, má výrazně velké a střídavé listy, plody jsou tobolky ve tvaru lusku, které obsahují semena ve velikosti někdy až lískového oříšku.
zelený prášek
Již ve starověké Indii se stala nedílnou součástí tradiční ajurvédy, příslušníci královských rodin ji užívali pro blahodárné účinky na duševní a emocionální zdraví. Dnes se vyskytuje na Filipínách, v Číně, jižní Africe a jihovýchodní Asii.
Co moringa umí:
–        její kořeny se využívají při poruchách zažívání, proti břišním a střevním parazitům, také jako lék na tlumení bolesti
–        semena mají protizánětlivé účinky, doporučuje se je konzumovat při horečkách a zánětech
–        listy se využívají k tlumení bolesti, při horečkách, při onemocněních horních cest dýchacích nebo hemoroidech
–        květy mají povzbuzující a také afrodiziakální účinky.
krájená rebarbora
Doporučuje se každému, kdo potřebuje zvýšit přísun živin– sportovcům seniorům, vegetariánům a veganům, dětem v růstu, také lidem, kteří mají fyzicky nebo duševně velmi náročnou práci, můžete ji také využít při řešení nadváhy, na nadváhu má pozitivní vliv také.
Pokud se rozhodnete ji užívat, je doporučené množství 3 lžičky moringového prášku denně, můžete si prášek rozmíchat v nápoji, nebo si ho můžete přidat do salátu, do polévky apod.
Co všechno moringa obsahuje:
Vitamín B1– přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, činnosti nervové soustavy a srdce.
Vitamín E– přispívá k ochraně buněk před stresem.
Vitamín A– přispívá k udržení normálního stavu pokožky a zraku.
Vitamín B2 (riboflavin)– udržuje v normálním stavu sliznice, červené krvinky a snižuje únavu a vyčerpání.
Železo– má ho 25x víc než špenát – přispívá k normální tvorbě červených krvinek, hemoglobinu a přenosu kyslíku v těle.
Vápníkuobsahuje 17x více než mléko, draslíku 15x víc než banány, 4x víc vlákniny než ovesné vločky, také obsahuje zhruba 26 druhů protizánětlivých látek a kolem 46 antioxidantů.

You Might Also Like