Když pleť volá SOS

Životní styl, který v dnešní době preferujeme, je plný stresu, nedostatku spánku a příliš mnoha zodpovědností, kterým čelíme denně. To se samozřejmě podepisuje i na našem vzhledu. Kůže je plná všech prohřešků, které svému tělu i své mysli činíme.

Probudit se do krásy každý den po alespoň osmi hodinách spánku by nejspíš chtěla každá z nás. Pravda je ale taková, že se nám to málokdy podaří. A i když ano, je to nejspíš jenom jednou za čas. Většinou nás ale čeká mnoho věcí, které přes den musíme stihnout a další a další schůzky, časové presy nebo složitá rozhodnutí, a to ať v práci, tak v osobním životě.

Zdravý životní styl se v této době praktikuje jenom těžko. Avšak pokud kvůli stresu máe problémy s pletí, možná bychom věděli, jak jim pomoci. Pokud vypadá vaše pleť unavená a zašedlá, je načase jí vrátit barvu i lesk.
Kde je únava vidět nejvíc?
–          Váčky pod očima
–          Tmavé kruhy

Jak tomu zamezit?
Pijte alespoň jeden a půl litru vody denně. S každou kávou vypijte skleničku vody navíc. Spěte alespoň sedm hodin denně. Ale jde tomu i pomoci. Pokud máte kruhy pod očima, měla byste dbát na to, abyste pleť dostatečně hydratovala. Kromě obvyklých hydratačních krémů byste měla použít i vychytávky, které vám níže poradíme.
–          Dejte si na oči vyhlazenou lžičku a chvíli ji tam přidržte
–          Používejte chladivé gelové oční masky
–          Používejte chladivé gely pod oči
–          Používejte roll-on krémy, které zamezí tmavých kruhům, navíc kůži promasíruje
–          Noste chladivou roll-on bázi i pod make-up

Používejte korektor, který kruhy pod očima zamaskuje, když už se vám pod očima vyskytnout. Jak s korektorem zacházet? Sepsali jsme zde několik rad, jak na to:
–          Nejlepší jsou tuhé korektory, a to buď v tužce, nebo se štětečkem
–          Kombinujte korektor s make-upem, nejdříve ale nanášejte korektor
–          Pamatujte, že barva korektoru musí být světlejší než barva make-upu
–          Korektor musí být světlejší než vaše pokožka
–          Korektor se nanáší jemným vklepáváním látky do kůže, nikoli roztíráním

You Might Also Like