Akné může znamenat problémy s orgány

Váš obličej slouží jako mapa, v níž se lze snadno zorientovat podle toho, kde se vám vyskytnou na pokožce pupínky. Podle začervenání, ale také podle vrásek můžeme číst, s jakými orgány jsou tyto problémy s kůží spojené. Podle tradiční čínské medicíny je akné v dospělosti varováním, když je některý orgán v nepořádku, nebo kdy dochází k nevyrovnanosti pokožky vlivem vnitřních stavů v těle.

Pupínky trápí hlavně ženy
Zatímco muži mohou nedokonalosti pokožky schovat pod vousy, ženy tuhle výhodu nemají. Navíc je trápí pupínky kvůli hormonální nerovnováze, kterou měsíčně procházejí kvůli menstruaci, přechodu a jiným hormonálním výkyvů, jako může být i změna antikoncepce nebo těhotenstvím.

Kde se pupínky převážně tvoří?
–          V okolí nosu
–          Okolo koutků rtů
–          Na hradě

Jaké poselství nesou pupínky tvořící se v různých částech obličeje?
Čelo: nejspíš můžete mít problémy v tenkém střevě, případně s vyprazdňováním a jeho pravidelností. Pokud je to jenom trochu možné, měla byste si najít čas na pročištění střev a vyplavení škodlivých toxinů z těla. Právě toxiny mohou bránit ve správné činnosti vašeho tenkého střeva.

Spánek: pokud se vám tvoří uhříky na spáncích, nejspíš byste si měla nechat zkontrolovat slinivku. Je možné, že problémy s kůží, které vás trápí v té oblasti, souvisejí právě se slinivkou.

Oblast okolo očí: ty indikují, že je něco v nepořádku s vašimi ledvinami, ale i játry. Dokonce i bělmo očí vám prozradí, že je něco špatně. Zažloutnutí nebo popraskané žilky mohou napovědět o nemoci jater nebo ledvin. Pokud můžete, pijte detoxikační čaje a rozhodně odlehčete jídelníček. Méně kávy a cukrů a více vody a zeleniny.

Tváře a líčka: je možné, že jsou vaše plíce zanesené hlenem. Proto byste měli co nejvíce omezit cukr, mléčné výrobky ale také pšenici a alkoholické nápoje. Mimochodem, pokud jsou vaše tváře nezdravě bledé, chybí vám železo.

You Might Also Like