Koně a sedlo

Tito vládcové tohoto státu neradi pouštěli westerny do kin, neb přece jen, tyto filmy smrděly kapitalismem. A nedej bože, pokud jste si něco pořídili dle filmového hrdiny. Širák na hlavě přiváděl pány https://www.divadlopalace.cz/cz/sean-o-casey-jiri-krejcik-pension-pro-svobodne-pany/264/ komunisty k šílenství a byly za to tvrdé tresty. Ne za širák přirozeně, ale za poklonkování západu, propagaci kapitalistické doktríny a tak podobně. Proto se nebohý človíček, chtěl-li něco z těchto filmů používat uchyloval na nejrůzněji ukryté ranče, statky, a to co nejdále od lidí se strachem, že je někdo „natře“ a oni skončí v base. Dnes je to každému fuk a udávat někoho, kdo má na koni třeba jen westernové sedlo se již dnes nepěstuje. Leda by bylo kradené.Koňské oči
A tak jako správně vybavený tvrdý muž západu, musí mít chlap širák, musí mít i sedlo, a to sedlo výše zmíněné.
Proč je voleno toto, tak je to hlavně pro jeho pohodlí jak pro jezdce, tak i pro jeho zvíře. Většinou se tato sedla šijí na míru, nebo by alespoň měla, protože tak je zajištěn nejvyšší komfort.
Ale i když tento druh sedla není naprosto přesně ušitý, nepůsobí na kratší vzdálenosti žádné problémy či potíže. Ostatně s novým sedlem se to má jako s novými botami, také by se mělo zajíždět na zvířeti postupně, a ne hned nějakou namáhavou jízdou.
Koně se pod dobrým sedlem méně namáhají, nepůsobí jim ani otlačeniny, ani oděrky, ani jim nějak nebrání v pohybu, což některá špatná sedla udělat mohou. Zvíře pak bývá neklidné, brzy unavené a méně trpělivý jedinec svého jezdce prostě ze svého hřbetu shodí. Když pak letí vzduchem, většinou již nepřemýšlí, proč se tak stalo a co se jeho koni nelíbí.Koně při západu slunce
Většina koňů se však přizpůsobit jakémukoli sedlu umí, a nečiní mu problém jet pod sedlem anglickým, závodním či právě westernovým.
Koník je prostě koník, každý má jinou povahu a někteří mohou být i dost svéhlaví. Pohodlné sedlo mu však pomůže ke klidu a ke klidné jízdě.

You Might Also Like