Které rovnátka jsou pro vás ty nejvhodnější?

Toužíte potom mít zuby jako celebrity a být pyšní na svůj úsměv? Pokud nastavíte správnou léčbu, není to žádný problém! Naprostá většina obyvatelstva má problém se špatným postavením zubů. Tento problém je ve většině případů od narození. Pokud nemáte problém přímo s křivými zuby, můžete se potýkat s problémem špatného skusu nebo takzvaného „skřípání“ zubů při spaní. Se všemi těmito problémy vám pomůže ortodoncie.
Mezi základní zubní aparáty, které se používají k rovnání zubů, jsou rovnátka vyndavací (neboli snímací aparáty), neviditelná (inkognito), klasická napevno nebo insignia. stomatologie
Snímací aparáty jsou jedny z nejznámějších. Díky nim jsou spravovány jen malé drobné nedostatky, nebo náprava špatného skusu. Dále jsou hojně využívány při stabilizaci chrupu po používání některého z jiných typů rovnátek.
Nejznámějšími rovnátky jsou klasické, drátkové se zámečky a napevno. Dlouhou dobu se jednalo o jedinou možnost nápravy hodně křivých zubů. Nicméně se jedná o jednu z nejméně slušivých variant, díky kterým má pacient často problémy s konzumací některých potravin a je nutné si také neustále čistit zuby. Nicméně tento druh má i jednu obrovskou výhodu – jsou levné a účinné. Zejména díky těmto výhodám se jedná o nejvyužívaněji variantu.zubní lékařství
Již mezi méně časté varianty, které si pacienti volí, jsou rovnátka inkognito a insignia. Aparátky inkognito jsou podobné těm klasickým napevno, ale jsou umístěné ze zadní strany zubů. Díky tomu se jedná o estetičtější variantu. Rovnátka inkognito jsou fólie, které jsou téměř neviditelné, a přitom velice účinné. I přesto, že obě tyto varianty jsou z hygienických důvodů výborné, a ještě k tomu dobře vypadají, nejsou příliš často využívány, a to zejména díky jejich vysoké ceně.
Pokud se tedy rozhodnete pro nápravu vašeho chrupu, vždy dejte na rady doktora, jedině tak s výsledkem nebudete zklamaní, a přitom neutratíte majlant.

You Might Also Like