Kterým žárovkám H1 dát přednost

Osvědčení výrobci špičkové osvětlovací techniky pro osobní automobily zásobují obchodní síť produktovými řadami rozprostřenými v širokém spektru různých typů. Ty se od sebe odlišují svými provozními parametry a mohou tak uspokojit veškerou klientelu.

přední světlo

Někteří špatně informovaní řidiči ve snaze ušetřit nakupují spotřební materiál do svých automobilů za velmi nízké ceny. U některých výrobků se tento postup vyplácí, např. u neznačkových motorových olejů, kde je dodržena výkonnostní a viskozitní specifikace, lze za nižší cenu pořídit přijatelnou kvalitu. To ovšem neplatí pro autožárovky. U neznámých značek a pochybných prodejců může být obtížný až neřešitelný postup reklamace, přičemž výrobek může ukončit životnost velice brzy, již po několika týdnech. Značkový výrobek stejné výkonnostní třídy zakoupíte již za několik desítek korun a zároveň odpadají starosti s reklamací, navíc je obvykle deklarovaná životnost skutečně platná.

Produktové řady podle způsobu využití

Original Line – základní řada halogenových žárovek h1 od výrobce Osram poskytuje za velmi nízkou cenu přijatelný osvit podle běžných standardů. Životnost překračuje 70 tisíc hodin a jedná se skutečně o výrobek s výborným poměrem ceny, životnosti a výkonu. Teplota chromatičnosti (barva světelného kuželu) 3200 K odpovídá teplé bílé. Cena se pohybuje přibližně kolem 60 korun za kus.
Long Life – velmi oblíbené typy, u nichž se výroba soustředila na prodlouženou dobu provozu i v obtížných podmínkách denního svícení. Technické parametry jsou srovnatelné s Original Line, přitom Long Life pracuje spolehlivě při stejné svítivosti minimálně po dobu čtyř let. Odhadovaná doba provozu je 100 tisíc hodin, což kalendářně odpovídá u denního svícení šesti rokům.

autobus

Osram Night Breaker – tato řada se postupně inovuje a rozšiřuje již déle než deset let. Jsou to speciální produkty pro vynikající světelný tok i za bezpečného provozu bez oslňování protijedoucích řidičů. Cena těchto modelů se pohybuje přibližně od 250 do 500 korun za kus. Ceně ovšem také odpovídá výkonnostní třída, která je ve svém oboru špičkou – mimořádně dlouhý světelný kužel, dobře osvětlený jízdní pruh i pravá krajnice a bělejší světlo přibližně 4200 K, což výrazně zvyšuje řidičský komfort. Nevýhodou je pouze kratší životnost.

You Might Also Like