Relaxace na čerstvém vzduchu

Nejprve se pergoly začaly využívat jako podpůrné konstrukce pro popínavé rostliny. Krásně se na nich vyjímají například plané růže. Zejména, když si dá zahrádkář tu práci a zkombinuje například dvě nebo i tři různé barvy. Aby si lidé kvetoucí krásu mohli jaksepatří vychutnat, začali tyto přístřešky využívat i k příjemnému posezení v teplých jarních a letních dnech.

zahradní pergola

· Pergoly jsou architektonickými doplňky, které mohou vytvořit vkusný celek se zahradními altánky nebo otevřenými verandami.
Pokud rádi navštěvujete české malebné zámky, pak si můžete povšimnout, že jsou mnohde i obohacením zámeckých zahrad. Dnes tyto přístřešky hojně využívají obyvatelé domků, které jsou v řadové zástavbě a před nimiž je místo pouze pro malou předzahrádku. Pokud si chtějí majitelé těchto domků posedět venku, často jim chybí dostatek soukromí. Zahradní pergoly vytvářejí právě tento chybějící pocit klidu. Pro tyto účely se vyrábějí buď uzavřené, nebo mohou poskytovat potřebný výhled jen do některé vybrané strany.

Pozor na kombinaci dřeva a plastu

Nejčastěji se setkáváme v této oblasti s konstrukcemi dřevěnými, které se většinou vyrábějí na zakázku přímo pro konkrétního zákazníka. Proto bývá každý z těchto zahradních doplňků originálem, který většinou naprosto ladí s okolím a celkově dotváří vkusné relaxační místo pro žádaný odpočinek. Nevýhodou tradičních dřevěných https://firmy.finance.cz/zivot-podnikatele/start/obsahove-naplne-zivnosti/volne/du6698-12-12-zpracovani-dreva-vyroba-drevenych-korkovych-proutenych-a-slamenych-vyrobku/pergol je to, že není dost dobře možné tuto oázu klidu využívat, pokud svítí přímé ostré slunce, fouká silnější vítr nebo prší. Možným řešením by bylo vhodné zastřešení, například makrolonem.

pergola

o Ten však může mírně pokazit přírodní ráz této celodřevěné konstrukce.
o Jedná se totiž o plastovou střešní krytinu.
Jestliže chceme přesto venkovní posezení využívat i za nepříznivého počasí, pak bude vhodnější tento problém vyřešit kupříkladu zahradním altánem.

You Might Also Like