Vlásky jako od princezny


Pokud používáte fén, žehličku nebo kulmu příliš často, počítejte s tím, že časem se to na vlasech negativně zobrazí. Budou vysušené, polámané a bez lesku. Snažte se omezit používání těchto přístrojů na minimum.

Používejte výživné oleje (popřípadě olivový panenský olej) na konečky. Naučte se aplikovat 2krát denně, a také před každým případným fénováním, žehlením a kulmováním.
husté vlasy

Drahý šampón neznamená kvalitní. Lepší je si vybrat (či dokonce vyrobit) přírodní šampón bez tuny chemických složek a silikonu. A možná i ušetříte.

Občas dopřejte vlasům i masku po celé délce vlasů. V drogérie je celá řada různých masek a zábalů, ale můžete si udělat masku avokádovou, medovou, vaječnou, jogurtovou a další. Na internetu najdete spoustu receptů. Největší zázrak dokáže kokosový olej. Dokáže zachránit o kompletně zničené vlasy např. při odbarvování. Je účinný lék i na kožní problémy, a na nehty.

Konečky vlasů je potřeba pravidelně zkracovat. I pokud si pěstuješ dlouhou hřívu, každý měsíc musíš alespoň pár milimetrů odstřihnout, nebo se vlasy začnou lámat.
růžové vlasy

Dopujte se vitamíny. Můžete si v lékárně koupit i kompletní vitaminové doplňky pro růst a lesk vlasů, ale stačí jíst potraviny bohaté na zinek a hořčík. Pokud vám začaly ve velkém množství vlasy vypadávat, měla byste lékaře požádat o krevní obraz. Může se jednat i o vážnější onemocnění či chorobu.

Lak, gel, pěna- doslova zabijáci krásných vlasů. Omezte používání těchto přípravku jen na nezbytně nutné výkony jako je například vytváření krásného účesu na ples.

Pokud je opravdu nezbytné používat barvu na vlasy, vybírejte mezi barvami z kosmetických salónů obohacené o vitamíny. Ještě lépe kdyby vám stačil barevný přeliv. Nezatěžuje je tak moc jak barva.

Vlasy omyjte kvalitním šampónem, nechejte samovolně uschnout. Rozetřete výživný olejíček, pročesejte, a nakonec vlasy ozdobte nějakou krásnou sponou či gumičku.

You Might Also Like