Jak se zbavit mšic

Mšice. Hodně velký problém dnešní doby. Určitě se ničeho nebojte, protože nejste sami, koho trápí.

Za různé postřiky či další chemii utratíte až několik stovek, možná tisíce korun. Jde to ale také jinak.

Bohužel způsob zničení mšic a neutratit za to ani korunu lze jen do doby, než se ty malé potvůrky nepřemnoží. Pak už zbývá jen utrácení za chemii.

Na světě existuje přes 2000 druhů mšic a každý druh je jiný. Je nemožné, aby každý druh člověk rozeznal.
hmyz mšice

Napadení nejčastěji poznáte podle listů. Když se podíváte na jejich druhou stranu, je možné, že zůstanete zhrozeni tím, co tam uvidíte. Přemnožení poznáte podle černého mazlavého povrchu na listech.

Pokud jich je zatím málo, můžete využívat různé přírodní produkty. Pokud se přemnoží, pomůže jedině chemie. Mezi přírodní produkty se řadí například česnek nebo kopřivový nálev. Pokud vám to nijak nepomůže, zkuste vyzkoušet mýdlo v oleji nebo vodu s jarem.


Důležitá je hlavně prevence. Před začátkem sezóny je dobré aplikovat postřik proti mšicím, abyste zabránili jejich možnému výskytu.

Pokud dojde k přemnožení, musí tedy dojít na chemii. Mezi ty nejlepší pomocníky se řadí například Pirimor, Zolone nebo Mospilan. Je ale důležité přídavky střídat, jelikož si mšice mohou na určitou chemii zvyknout a vy už pak nenaděláte vůbec nic.


Ještě existuje možnost ozdobit si vaší zahrádku květinami, které mají tzv. repelentní účinek.

Pomoct vám může nabídnout také saturejka, kterou když umístíte do luštěnin, tak vám zaručí úspěšné odpuzení od mšic.
mravenci a mšice

Výborným pomocníkem je i šalvěj. Ta odpuzuje mnoho hmyzu a pro změnu jí navštěvuje mnoho včelek, takže vám bude krásně kvést.

Pokud vás škůdci otravují i doma (nejčastěji to jsou mravenci) je dobré používat citrón. Když pár kapek vymačkáte na jejich cestičky, budete mít klid.

A co komáři? S těmi to je snad ještě horší. Nikdo z nás přece nechce být pokousán. I na ně máme dobrý tip. Zasaďte si měsíček do květináčů a uvidíte, že budete mít klid.

You Might Also Like