Čaje, které pomáhají s hubnutím

Pokud patříte mezi čajové začátečníky, vězte, že účinky čajů nejsou jenom reklamní hlášky a vyumělkované polopravdy. Tento horký nápoj, vytvářený nejen z čajových lístků, má skutečně své kouzlo. Navíc nyní, v zimních měsících, kdy vám čaj jenom prospěje. Bylinkové čaje jsou vždy skvělý způsob, jak do svého těla dostat nějaké zdravé látky a zdravé živiny, ať už vitamíny nebo minerály. Ale věděli jste, že některé čaje také podporují hubnutí?

Jistě, existují čaje, které podporují hubnutí a po jejich pití podle reklam spálíte i tuky, které jste nikdy neměli, tyhle lži jistě znáte a pravděpodobně jim ani moc nevěříte. Avšak pokud si uvaříte ten správný čaj tím správným způsobem, a bude-li se jednat o kvalitní čaj, výsledek vám můžeme garantovat, pokud budete pít čaj pravidelně a po několik měsíců. Redukce hmotnosti určitě přijde.

1.       Stoprocentní zelený čaj
Zelený čaj je pro zdraví velice prospěšný, to se všeobecně ví. Avšak aby fungoval, musíte ho vypít určité množství. Nejlepší na to je zelený prášek matcha, který je stoprocentně přírodní. Jedná e spíš o takový unikát mezi čaji – nelouhuje se a vy přímo sníte čajové lístky. Jeden šálek matcha se rovná asi deseti šálkům obyčejného zeleného čaje.

CO POMÁHÁ SPALOVÁNÍ TUKŮ? Katechin EGGG, kterého je v matcha čaji více než v čaji louhovaném. EGGG zrychluje metabolismus hlavně na počátku vaší diety a potřeby zredukovat vaši váhu. Navíc se skvěle hodí do zdravého životního stylu.

2.       Mátový čaj
Intenzivní svěží chuť máty je skvělá hlavně v létě, ale i horká máta je výborná. Ovšem než se spoléhat na pytlíkové sáčky s čajem, pořiďte si skutečnou mátu – třeba si ji zasaďte do květináče na balkon nebo za kuchyňské okno. Neprohloupíte. Tento čaj nejenom snižuje touhu po jídle a hlavně po cukrech, ale také cukry rozpouští a zrychluje funkci metabolismu. Čichání máty vám také pomůže, a to fyzicky i emocionálně. Příjemné vůně mají navíc velmi pozitivní vliv na vaši psychiku.

3.       Oolong čaj
To je skupina čínských čajů, které jsou nazývány polozelené nebo modrozelené. Nejsou u nás příliš rozšířené, protože si mnoho lidí myslí, že se jedná o jakousi slabší verzi zeleného čaje, není to ale pravda. Tento čaj je specifický svým zpracováním.

You Might Also Like