Domov se zvláštním režimem

Jakkoli děsivě toto jméno zní, domov se zvláštním režimem je skvělým místem pro lidi, kteří se o sebe již nedokáží starat sami. Pokud znáte někoho, kdo trpí Alzheimerovou chorobou, tak jistě víte, že ze všeho nejvíc potřebují klid, trpělivost a pochopení. Co naopak nepotřebují, to jsou lidé, kteří jejich onemocnění nechápou nebo se jej dokonce pokoušejí zlehčovat. Nic takového se v domě s pečovatelskou službou nehrozí. Naopak se zde setkáte s profesionálním přístupem, pochopením a trpělivostí. Dům se zvláštním režimem rozhodně není nějaké vězení, ale místo, kde klienti naleznou jistotu a pocit bezpečí, který tolik potřebují.

žena se seniorem

Jak vlastně den v takovémto domě probíhá? To záleží na tom, jak na tom každý klient je. Zatímco některým stačí drobná asistence při složitějších úkonech, jiní potřebují plnou péči a asistenci i při jednodušší sebeobsluze. Domov se zvláštním režimem je připravený na všechno. Každému klientovi se věnuje individuální pozornost, a to včetně prostého povídání nebo společně stráveného času. Samozřejmostí jsou i návštěvy příbuzných, známých i přátel. Právě pro příbuzné je dům se zvláštním režimem velkou úlevou, neboť nemusejí řešit zajištění každodenní péče a strachovat se o to, že se něco nečekaného přihodí.
radost seniorky
Ve zkratce, domov s pečovatelskou službou je skvělým řešením pro klienty i pro jejich rodiny. Pacientům se dostane profesionální péče v přátelském prostředí, bez toho, aby se museli vzdát přítomnosti svých přátel a známých. Zaměstnanci těchto domovů mají lékařské vzdělání, takže přesně chápou, co jejich svěřenci potřebují. V domově se zvláštním režimem se tak klienti nebudou muset potýkat s nikým, kdo jejich onemocnění nechápe, a nikdo se na ně nebude divně koukat jenom proto, že se v některých situacích obtížněji orientují. Domovy se zvláštním režimem jsou tak skvělou alternativou k často náročné domácí péči.

You Might Also Like