Co vytváří útulný domov

Útulný domov je většinou snem každého z nás, ale jak vlastně vypadá? To je hodně individuální, a v tom je právě to kouzlo. Každý z nás to vnímá jinak a pro každého je pojem útulno vlastně něčím jiným. Co většinou obsahuje útulný domov?

terasa u obýváku

·         Nábytek

Vybavení domácnosti je základem. Aby byl domov útulný, nesmí být prázdný a neosobní. Nábytek nám domov zútulní docela rychle, zvlášť pokud se nám povede sladit barevně nábytek třeba s barvami stěn a s dalšími doplňky, pak se prostor opravdu může naprosto proměnit. Aby byl váš domov útulný, pak se vám musí nábytek hlavně líbit. Zatímco někdo má rád čisté bílé linie, další ocení spíše barevný nábytek nebo kombinaci dřeva a textilií.

·         Doplňky

Domov tvoří také osobní doplňky a upomínky, které jsou také dost individuální. Co se za nimi schovává? Fotografie, obrazy, vázy, upomínky z cest, památka na členy rodiny… Těchto věcí je opravdu hodně, a zatímco někdo je považuje za lapače prachu, pro většinu lidí dotváří domov jako takový. Příjemný domov je totiž komplexní záležitostí a vzniká právě kombinací doplňků a zařízení bytu.
obraz nad komodou

·         Světlo

Světlo v bytě je další individuální potřebou. Většina z nás má ráda velká okna, která pustí do bytu hodně světla, prosvítí prostor a opticky jej zvětší. Pokud jsou místnosti tmavé, působí stísněným dojmem, to však neznamená, že se to nemůže někomu líbit. Jsou lidé, co preferují přítmí a nepřipadá jim stísňující. Stejně tak umělé světlo dělá hodně, vybrat si totiž můžete světlo studené nebo teplé v různých intenzitách a v různých odstínech.

·         Květiny

Další velkou službu udělají květiny. Pokud máte květiny rádi, nebojte se je mít doma v dostatečném množství, tak aby vám to bylo hlavně příjemné. Stejně jako u ostatních věcí jsou na květiny v bytě různé pohledy. Někdo preferuje květiny řezané ve váze, někdo květiny živé v květináči.

 

You Might Also Like