Výhod je daleko více


Existuje několik způsobů, jak v bytě ušetřit trochu místa. Zvláště, jestli máte malý byt a více členů domácnosti. Řešením jsou různé poličky, nástavce, vestavěné skříně. Jednou z věcí, která nám může také přidat trochu místa, jsou posuvné dveře. Ať se jedná o ty, které zajíždějí do zdi nebo ty, které jezdí zvenku po zdi. Jak bylo řečeno – ušetří se tím místo. Tam, kde se dveře otevírají, nemůže být nic postaveno. Tady to není problém.
vchod na zahradu
§  Vstup do místnosti je bezbariérový – ocení nejen vozíčkáři, ale i lidé starší a malé děti.
§  Úklid bude snazší– poznáte při luxování.
§  Posuvné dveře dodají interiéru nádech luxusu.

Když jsme se zmínili o výhodách, je nutné upozornit i na možné nevýhody.
–         Tou hlavní je nižší tepelná i zvuková izolace.
Jestliže se rozhodujete nad materiálem, který by měl být na posuvné dveře použit, tak máte opravdu velký výběr. Záleží především na tom, jaký materiál je nejvíce zastoupen v celém bytě, a hlavně kolem dveří.

Prosklené nebo neprosklené?

Nejnovějším trendem jsou buď částečně nebo plně prosklené dveře.Odborníci doporučují skla s barevným nebo matným dekorem v případě, že máte
–         malé děti
–         věčně splašeného psa

V těchto případech se ani tak nejedná o to, že by mohl někdo z nich dveře přehlédnout a rozbít je. Spíše jde o to, že by je mohli přehlédnout, a tak si nabít. Na skleněné výplně dveří se používají skla tvrzená.
Místnosti, kam se rozhodně celoskleněné dveře nehodí
§  ložnice
§  koupelna
japonské dveře
Velice vhodné jsou posuvné dveře do dětského pokoje.A to hlavně v případě, že naše ratolesti povyrostly a každá chce svůj vlastní prostor. Pokud jim tam dáme klasické dveře, místnosti jim to pochopitelně zmenší. Jestliže máte chalupu a obáváte se, že by se posuvné dveře neshodly s Vaším starým nábytkem a zařízením, tak nezoufejte. Lze to vyřešit tím, že si necháte namontovat posuvný mechanismus na horní část dveří. Tak se přeci otevírala dřívější hospodářská stavení.

You Might Also Like