Existuje několik způsobů, jak v bytě ušetřit trochu místa. Zvláště, jestli máte malý byt a více členů domácnosti. Řešením jsou různé poličky, nástavce, vestavěné skříně. Jednou z věcí, která nám může také přidat trochu místa, jsou posuvné dveře. Ať se jedná o ty, které zajíždějí do zdi nebo ty, které jezdí zvenku po zdi. Jak bylo řečeno – ušetří se tím místo. Tam, kde se dveře otevírají, nemůže být nic postaveno. Tady to není problém.
vchod na zahradu
§  Vstup do místnosti je bezbariérový – ocení nejen vozíčkáři, ale i lidé starší a malé děti.
§  Úklid bude snazší– poznáte při luxování.
§  Posuvné dveře dodají interiéru nádech luxusu.

Když jsme se zmínili o výhodách, je nutné upozornit i na možné nevýhody.
–         Tou hlavní je nižší tepelná i zvuková izolace.
Jestliže se rozhodujete nad materiálem, který by měl být na posuvné dveře použit, tak máte opravdu velký výběr. Záleží především na tom, jaký materiál je nejvíce zastoupen v celém bytě, a hlavně kolem dveří.

Prosklené nebo neprosklené?

Nejnovějším trendem jsou buď částečně nebo plně prosklené dveře.Odborníci doporučují skla s barevným nebo matným dekorem v případě, že máte
–         malé děti
–         věčně splašeného psa

V těchto případech se ani tak nejedná o to, že by mohl někdo z nich dveře přehlédnout a rozbít je. Spíše jde o to, že by je mohli přehlédnout, a tak si nabít. Na skleněné výplně dveří se používají skla tvrzená.
Místnosti, kam se rozhodně celoskleněné dveře nehodí
§  ložnice
§  koupelna
japonské dveře
Velice vhodné jsou posuvné dveře do dětského pokoje.A to hlavně v případě, že naše ratolesti povyrostly a každá chce svůj vlastní prostor. Pokud jim tam dáme klasické dveře, místnosti jim to pochopitelně zmenší. Jestliže máte chalupu a obáváte se, že by se posuvné dveře neshodly s Vaším starým nábytkem a zařízením, tak nezoufejte. Lze to vyřešit tím, že si necháte namontovat posuvný mechanismus na horní část dveří. Tak se přeci otevírala dřívější hospodářská stavení.

Výhod je daleko více
Ohodnoťte příspěvek


Nejnovější příspěvky