Levné mobilní domy

Ceny mobilheimů se pohybují v opravdu širokém rozsahu. Je jasné, že za milion korun pořídíte úplně jiný objekt než za sto tisíc. Budou se lišit velmi pravděpodobně stářím: stejně jako v případě běžných domů ceny „ojetin“ leží v podstatně nižším pásmu než ceny „novostaveb“. Ale velkou roli hrají i další faktory. U mobilních chat nebo domků se jedná hlavně o zateplení – nezateplené, sezónní domy jsou o to levnější, oč nižší je jejich užitná hodnota – v našich podmínkách tedy o hodně.

Budeme-li se bavit o mobilních domech zateplených, což se většinou rovná celoročně uživatelných, cenové rozdíly způsobuje kvalita materiálů použitých při jejich výrobě: tedy kvalita jednotlivých vrstev stěnových, stropních a podlahových sendvičů, a to jak samotných vrstev izolačních, tak difúzních folií i parozábran. Ty všechny se totiž spolupodílejí na vzniku tepelných mostů, a tím úniků tepla, kondenzacích vlhkosti a přítomnosti nepříjemných plísní.

Samozřejmě nesmíme zapomínat na design – vždyť podle vzhledu mobilní příbytek vybíráme a kupujeme. Ten vnitřní souvisí s vybavením: vestavěný nábytek hraje v mobilheimu důležitou úlohu, ale také detaily jako lišty, dekory stěn, zaklopení zásuvek a vůbec kvalita provedení.

Co se týká vnějšího pláště, určitě dostanete za jiné peníze domek s fasádou z půlkulatiny, případně ještě doplněný terasou ve stejném stylu, a za docela jiné peníze mobilheim, který zvenčí vypadá prostě jen jako oplechovaný velký přívěs.
Na trhu jsou dostupné kvalitní a přitom levné mobilní domy. Jen malá rada: koupit starý, nezateplený domek a dodatečně na něm cokoli předělávat (hlavně se to týká izolací a vnější fasády) vám výsledné náklady může zvednout na úroveň nového a zatepleného. O práci nemluvě.

Takže? Kupte hned to, co potřebujete. Budete spokojeni.

You Might Also Like