Má váš dům sjednaný havarijní servis?

Když bydlíte v bytovém domě, máte kolem sebe spoustu sousedů, se kterými jste členy Společenství vlastníků bytových jednotek. Sousedů, kteří mohou být milí, ale i nerudní, sousedi, se kterými vás pojí stejný dům a rozdělují pouze stěny. Když bydlíte v bytovém domě, musíte se starat o dům společnými silami. Máte zvolený výbor Společenství, za kterým chodíte se svými problémy a je na výboru, aby je řešil. Ale výbor, to není skupina opravářů, kteří vyřeší opravy domu. Výbor má za úkol opravy zprostředkovat, provést výběrová řízení a vybrat tu nejlepší firmu na opravu. Ale co když se stane v domě nějaké havárie? Prasklá trubky, zatečení přes střechu, porouchaný výtah apod? Není čas vybírat firmu, která opravu provede, je třeba jednat okamžitě a to i během víkendu nebo o svátcích.

kohoutek

Pokud máte v domě prozíravý výbor, bude mít váš dům sjednaný havarijní servis s firmou, která nabízí havarijní servis tzv. 24/7, což znamená 24 hodin 7 dní v týdnu, čili nepřetržitě. Sehnat solidní firmu je důležité, protože zjistit, že firma o nepřetržitém servisu lže až při první havárii by bylo značně nepříjemné. Havarijní situace v bytovém domě se převážně bude týkat vodovodního potrubí a kanalizace. Není nic příjemného, když zjistíte, že máte v koupelně či kuchyni mokrý strop, nebo když se vašim bytě line smrad z kanalizace. O ucpané kanalizaci a přetečeném WC se raději moc zmiňovat nebudeme, tohle nechce nikdo z nás zažít.

hadice

Podle zákona schválnosti se většina havárií stane o víkendu a někdy i když nejste doma můžete vytopit souseda. Zvažte, že byste nechali klíče od bytu někomu spolehlivému, aby v případě vaší dlouhodobější nepřítomnosti v bytě, mohl mít přístup právě v případě nějaké havárie do vašeho bytu. Nebo zanechte u výboru Společenství kontakt na někoho, kdo klíče od vašeho bytu má. Někdy může jít skutečně o čas.

You Might Also Like