Šetřete na tom, na čem se peníze sypou nejvíce

Peněz je ve světě hodně a opravdu lze říct, že více než dostatek. Mnoho lidí však netuší, kde je mají sebrat, protože se jim tyto hodnotné papíry vyhýbají obloukem. Je to však i z toho důvodu, že se při první příležitosti umí rychle proflákat, a to vlastně na takových věcech, na kterých se dá i pěkně ušetřit.
účet za nákup.jpg


POTRAVINY, KTERÉ JDOU NEJVÍCE „DO PENĚZ“


Nákup potravin a jídla je bezpodmínečně nutný v každé rodině bez ohledu na její příjem a finanční situaci. Bez jídla to nejde, ale jde to i s levným jídlem. Co hraje totiž nejvíce důležitou úlohu je cena potravin, ale i to je hodně diskutabilní. Ne vždy totiž platí, že cena se odráží od kvality výrobku a mnohdy se nakupování v akci nebo celkově levnějších produktů vyplatí více.

Nedílnou součástí utrácení za nákupy je i to, kam si pro ně chodíte. Každý větší obchodní řetězec má totiž ceny potravin stanovené jinak, a tak zvažte, jestli nenakupujete právě v jednom z nejdražších. To, že ho máte nejblíže, není výmluva! Ušetřit, a to do velké míry můžete právě na tom, že uděláte větší nákup v jednom z výhodnějších obchodů.


POHONNÉ HMOTY JSOU VŽDY AKTUÁLNÍ ZTRÁTOU


Jestli vlastníte auto, je pochopitelné, že věnujete mnoho finančních prostředků právě jemu. Pro pohonné hmoty jezdíte pořád častěji a ony se bohužel pohybují v ne právě nízkých částkách.Abyste ušetřilina tom, že nebudete dobíjet vašemu autu šťávu pokaždé, když něco potřebujete, jezděte ekologičtěji.
tankování nafty.jpg


Můžete pro drobné a nepostradatelné věci jezdit na kole nebo si trochu „prošlapat“ nohy pěšky. V dnešní době je auto pro mnoho lidí jen výdobytkem toho, že si můžou pohodlně zabezpečit to, co chtějí. Často přitom jezdí pro zbytečnosti a vícekrát jen proto, že mají auto k dispozici. Zkuste peníze ušetřit tak, že auto nebude jediná, ale pouze možná možnost.


SPORTOVNÍ AKTIVITA S FINANČNÍM ROZUMEM


 I tak běžná a společenská věc, jakou je právě sportovní aktivita je něco, co může vyjít na „drahou zábavu“. Máte blízko ke sportu a fyzické dřině? Můžete se hýbat i na čerstvém vzduchu, tak proč utrácet za hodiny potu v posilovně? K příkladu je v každém městě dnes už dostupné workoutové hřiště, které nabízí základní posilovací stroje, které máte i v prostorách posilovny. Na běhání na páse se vykašlete a rozběhněte se do terénu venku. Jógu a aerobic můžete taky cvičit v přírodě a doslova zadarmo. Přemýšlejte chytře – a ušetříte peníze, a pak je můžete využít na něco účelovějšího.

You Might Also Like