Stěhujeme se

Uklízíme a balíme

Pro začátek je dobré, rozmyslet si, zda si sebou do nového bydlení chceme převézt opravdu všechno. Ano, k velkým nástěnným hodinám po babičce určitě máte nějaký vztah a spoustu vzpomínek, opravdu je ale potřebujete v novém bydlení? Pokud nevíte o někom, komu by se líbily a udělaly by mu radost, zkuste je nabídnout na internetu. V současné době je v tomto směru již spousta možností. Nepotřebné věci můžete zkusit prodat nebo třeba jen darovat za odvoz. V každém případě vám odpadne starost, co s nimi, i kdybyste neměli srdce je rovnou vyhodit.

modrý kufr

Budete také potřebovat krabice… hodně krabic. Začněte tedy s jejich sháněním v dostatečném předstihu. Ideální jsou velké, z tvrdého kartonového papíru. Můžete si na ně pak napsat, co do nich dáte a nemusíte se bát, že sklenice na víno, které jste si zrovna nedávno koupili, do vašeho nového hnízdečka už nedorazí vcelku. S krabicemi se také dobře manipuluje a do auta vám půjdou poskládat určitě lépe než třeba pytle.

Přesun

Na samotné stěhování si raději zařiďte nějaký den volna. Mimo dovolenou vám také v práci musí poskytnout neplacené volno pro případ stěhování. Jedná se zpravidla o jeden den v rámci města a dva dny při stěhování do jiného města. Záleží samozřejmě ale i na zaměstnavateli, jak se domluvíte v případě, že vám volných dní poskytne víc. Pokud ale pak v novém bydlení nechcete vybalovat věci po nocích, zajistěte si volno v dostatečném předstihu.

Zvažte také, jestli samotné stěhování zvládnete sami nebo si zaplatíte stěhovací firmu, . Pokud máte k dispozici nějakou dodávku, zvládnete to i svépomocí. Počítejte ale, že to nebude při jedné cestě. Z toho důvodu je lepší popřemýšlet i nad stěhovací firmou. Auta mívají dostatečně veliká a odpadne vám díky nim spousta starostí i práce.
popsané krabice

Konečně v novém

Když už za sebou máte i cestu, čeká vás vybalování. Díky nadepsaným krabicím si věci můžete rozmístit do jednotlivých místností a začít postupně vybalovat, pro vás, nejdůležitější věci. Chcete-li skloubit příjemné s užitečným, nebojte se ani požádat o pomoc někoho ze známých či rodiny. Vybalování vám půjde rychleji a příjemně si při něm i popovídáte.

Nezapomeňte také na to, že stěhování obnáší i určité formality, jako například nahlášení změny bydliště na příslušných úřadech, u lékaře a podobně.

You Might Also Like