V klidu a pohodě v teple sálajícího krbu

Kdo by nechtěl mít krb, ten sám o sobě navozuje romantickou a útulnou atmosféru a místnosti dodává určité kouzlo a nádech nostalgie. Oheň prostě k člověku patří. Pokud se teprve rozhodujete o tom, zda si krb pořídit nebo ne, pak možná uvítáte pár rad, zda zvolit krbová kamna nebo krb.
Rozdíly
Tím zásadním je ohniště. Krby jsou otevřené, což je rizikové hlavně tam, kde se pohybují malé děti, na bezpečnost všech členů domácnosti je tedy třeba myslet v první řadě, v kamnech jsou naopak plameny schované a vše okolo je chráněno sklem.
oheň v krbu
Krb jako takový se umisťuje do obývacího pokoje nebo haly, pokud tedy stavíte nový dům nebo se chystáte k rozsáhlejší rekonstrukci místnosti, pak už předem musíte mít jasno v tom, kde budete chtít krb mít. Samozřejmě nemůžete očekávat, že tak vytopíte celý dům či byt, jedná se spíše o záležitost vzhledovou, estetickou. Opatrní musíte být i v tom, co umístíte kolem krbu, přeci jen se bude jednat o otevřený oheň, tedy nikdy by neměl být v provozu bez přítomnosti nějaké osoby. Navíc místnost vyhřátá díky krbu po jeho vyhasnutí rychle ztrácí svoji teplotu.
Pokud budete chtít krb používat nejen jako „ozdobný“ prvek, ale budete chtít, aby plnil i svůj účel, tedy vyhřál místnost, pak je možné jeho výkonnost upravit pomocí krbových vložek. Tím dosáhnete toho, že v místnosti bude dostatečné teplo, zároveň se však připravíte o romantiku přímých žhnoucích plamenů, zároveň však eliminujete riziko případného požáru.
výzdoba u krbu
Jestliže budete chtít využít teplo i v dalších prostorách, pak je jednoznačnou volbou vložka s výměníkem.
Ti, co jsou zaměřeni na úspory a efektivnost, volí krbová kamna. Běžně velké prostory bezpečně vytopí, ideální volbou jsou např. v dřevěných domech nebo na chalupách. Krbová kamna místnost sice pomaleji zahřejí, ale za to v ní udrží delší dobu neměnnou teplotu.

You Might Also Like